Chalupa Padouchov

 

Bydlet dnes na okraji Nového pralesa na Ještědském hřbetu a probouzet se do atmosféry života před sto lety? To se někomu jen tak nepoštěstí. Tahle starobylá horská chalupa s překrásným výhledem na Ralsko a Podještědí je ale nově k pronájmu každému, kdo chce zažít blízkost místní horské přírody.

 

Jsme Čmelák – Společnost přátel přírody, pečujeme o harmonickou krajinu a proto se snažíme obnovovat i lokalitu Nového pralesa. Chalupu jsme koupili teprve nedávno, protože je unikátním místem, kde lze ještě zažít nefalšovaný charakter místního přirozeného způsobu života. Nebudeme vám nic nalhávat – starý dům bez luxusu nabízí velmi skromné, ale útulné bydlení.

 

 

Výtěžek z pronájmu chalupy přispívá na obnovu chalupy a Nového pralesa – sazenice původních druhů stromů, pracovní nářadí apod. Pokud budete mít zájem, součástí ubytování může být i některý z programů Čmeláka (exkurze po okolí s odborným výkladem nebo možnost dobrovolnické práce v lese).

 

 

Umístění chaty: https://mapy.cz/s/1SmQi

Kapacita: 16 osob (vhodná pro skupiny)

Vybavení: kamna na dřevo, suchý záchod, teplá voda pouze po zatopení v brutaru, místo ledničky menší sklípek, 12 postelí + 4 přistýlky, půda připravená pro vlastní karimatky (možnost zavěšení vlastních hamak), je však nutné si vzít vlastní spacáky. Také doporučujeme bačkory. Ohniště s posezením nad chalupou.

 

Podkroví není vytápěné ani zateplené, doporučujeme proto spacáky do odpovídajících venkovních teplot. Pokud máte rádi sněžnice, vezměte si je s sebou.

 

 

Platba předem – zálohovou fakturou: 2 000,- Kč

 

Přístup ke klíčům poskytneme v týdnu před nástupem… Více informací a rezervace: Jana Stará,  jana.stara@cmelak.cz, 777 749 374.

 

Volné termíny do konce roku 2019:

 

Listopad 28.11. až 1. 12.
Prosinec 22. 12. až 26. 12.

 

Malí dobrovolníci 🙂

Sleva pro pracanty! Když například pomůžete s přípravou dřeva (naštípat, srovnat…), dostanete slevu 500,- Kč. Vše je o dohodě.

Těšíme se na vás!

 

DOPRAVA:

 

Adresa a GPS souřadnice chalupy: Padouchov 9, 463 43  Proseč pod Ještědem – Padouchov, okres Liberec, 50.7120697N, 15.0039644E.

Vzhledem k umístění chalupy není možná doprava přímo k chalupě autem.

 

Kudy na chalupu:

 

I. Trasa z Plání pod Ještědem k chalupě:

 

 

Trasa od místa parkování na konci asfaltové cesty:  MapaOd místa parkování se vydejte po zelené turistické značce až na rozcestník (Vápenice), poté se vyjdete z kopce směr Padouchov.

 

 

II. Trasa z Dolního Padouchova k chalupě:

 

Zde zaparkujte

 

Trasa z místa parkování na chalupu: https://mapy.cz/s/1AuPv.

Od místa parkování se vydejte po zelené a u zbořeniště a staré lípy opusťte zelenou a vydejte se doleva do Horního Padouchova.

 

Trasa na místo parkování:

 

I. Pláně pod Ještědem: Mapa

 

II. Dolní Padouchov:

Pokud přijíždíte z východu – Proseč pod Ještědem, Rašovka, Českodubsko: Mapa  

 

 

 

Na této trase pokračujte pořád rovně, dokud nedorazíte na místo parkování (viz výše).
Pokud přijíždíte z jihu nebo severu – Horka, Světlá pod Ještědem, Javorník, Českodubsko: Mapa