Padouchov

 

 

Bydlet dnes na okraji Nového pralesa na Ještědském hřbetu a probouzet se do atmosféry života před sto lety? To se někomu jen tak nepoštěstí. Tahle starobylá horská chalupa s překrásným výhledem na Ralsko a Podještědí je ale nově k pronájmu každému, kdo chce zažít blízkost místní horské přírody.

 

Jsme Čmelák – Společnost přátel přírody, pečujeme o harmonickou krajinu a proto se snažíme obnovovat i lokalitu Nového pralesa. Chalupu jsme koupili teprve nedávno, protože je unikátním místem, kde lze ještě zažít nefalšovaný charakter místního přirozeného způsobu života. Nebudeme vám nic nalhávat – starý dům bez luxusu nabízí velmi skromné, ale útulné bydlení.

 

 

Výtěžek z pronájmu chalupy přispívá na obnovu chalupy a Nového pralesa – sazenice původních druhů stromů, pracovní nářadí apod. Pokud budete mít zájem, součástí ubytování může být i některý z programů Čmeláka (exkurze po okolí s odborným výkladem nebo možnost dobrovolnické práce v lese).

 

 

Umístění chaty: https://mapy.cz/s/1SmQi

Kapacita: 16 osob (vhodná pro skupiny)

Vybavení: kamna na dřevo, suchý záchod, teplá voda pouze po zatopení v brutaru, místo ledničky menší sklípek, 12 postelí + 4 přistýlky, půda připravená pro vlastní karimatky (možnost zavěšení vlastních hamak), je však nutné si vzít vlastní spacáky. Také doporučujeme bačkory. Ohniště s posezením nad chalupou.

 

Podkroví není vytápěné ani zateplené, doporučujeme proto spacáky do odpovídajících venkovních teplot. Pokud máte rádi sněžnice, vezměte si je s sebou.

 

Ceník – sezóna (od 1. 6. do 30. 9.)
Víkend (pá, so, ne) – 3 500,- Kč*
Celý týden – 6 500,- Kč
Každý další všední den – 1000,- Kč

 

Ceník – mimo sezónu
Víkend (pá, so, ne) – 2 500,- Kč*
Celý týden – 4 000,- Kč
Každý další všední den – 500,- Kč

 

Silvestrovská noc: 6 000,- Kč

 

* Cena platí i pro rezervace pouze na sobotu a neděli

 

Platba předem – zálohovou fakturou: 2 000,- Kč

 

Klíče k chalupě je nutné si vyzvednout v sídle Čmeláka na adrese Švermova 32, Liberec 10.

Více informací a rezervace: Jana Stará,  jana.stara@cmelak.cz, 777 749 374.

 

Sleva pro pracanty! Když například pomůžete s přípravou dřeva (naštípat, srovnat…), dostanete slevu 500,- Kč. Vše je o dohodě.

Těšíme se na vás!

 

Malí dobrovolníci 🙂

 

Doprava

 

Adresa a GPS souřadnice chalupy: Padouchov 9,463 43  Proseč pod Ještědem – Padouchov, okres Liberec, 50.7120697N, 15.0039644E.

Vzhledem k umístění chalupy není možná doprava přímo k chalupě autem.